ЮНЕСКО - Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, скорочено (англ. United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization, UNESCO) — яка при співпраці своїх членів-держав у галузі освіти, науки, культури сприяє ліквідації неписьменності, підготовці національних кадрів, розвиткові національної культури, охороні пам’яток культури тощо.
Проект «Асоційовані школи ЮНЕСКО» започаткований у 1953 р.
Україна є членом ЮНЕСКО з 1954 р.
Офіційними мовами організації є англійська, арабська, іспанська, китайська, російська і французька мови.
Основним документом, що засвідчує статус навчального закладу як асоційованої школи ЮНЕСКО, є сертифікат підписаний Генеральним директором ЮНЕСКО. Головний осередок ЮНЕСКО знаходиться в Парижі.
2005 рік - акредитація Слов'янської гімназії як асоційованої школи ЮНЕСКО
Робота асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні реалізується за чотирма основними темами дослідження, визначеними ЮНЕСКО:
1. інші країни та культури;
2. людина і довкілля;
3. права людини;
4. вивчення світових проблем і роль системи Організації Об'єднаних Націй в їхньому врегулюванні.
Світова спадщина ЮНЕСКО — видатні культурні та природні цінності, що становлять надбання усього людства. Ці цінності перелічені в Списку ЮНЕСКО.
В списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Україні налічується сім найменувань .
Асоційовані школи ЮНЕСКО – це навчальні заклади, що беруть участь у міжнародному Проекті асоційованих шкіл ЮНЕСКО, діяльність яких направлена на посилення гуманістичних, етичних, культурних і міжнародних аспектів освіти.
Головна мета Проекту - забезпечення глибоких знань у галузі прав людини, демократії, міжкультурних зв'язків та захисту довкілля в системі ООН. На сьогоднішній день налічується понад 12000 Асоційованих шкіл ЮНЕСКО у 182 країнах-членах Організації. Асоційовані школи ЮНЕСКО в Україні беруть участь у міжнародних освітніх проектах; розвивають молодіжну і дитячу дипломатію; вивчають і відзначають пам'ятні дати ООН; проводять міжнародні (або з міжнародною тематикою) семінари, конференції, фестивалі, літні табори.
Асоційовані школи ЮНЕСКО сприяють просуванню цілей ЮНЕСКО, розробці інноваційного навчального контенту і методів навчання, а також співпрацюють з іншими членами мережі ЮНЕСКО.